+48 574 649 090

Dlaczego warto inwestować w apartamenty nad morzem?

Inwestycja w apartamenty nad morzem

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto inwestować w apartamenty nad morzem. Istnieje szereg powodów, dla których warto zainwestować kapitał w apartament nad morzem. Na taki krok decyduje się coraz więcej osób, bo wiedzą, że to bezpieczna i korzystna lokata kapitału z możliwością nieograniczonego i bezpłatnego wypoczynku.

Masz oszczędności?

Pieniądze należy pomnażać. W przeciwnym razie tracą na wartości, chociażby z powodu inflacji. Wiele osób decyduje się na ryzykowną grę na giełdzie papierów wartościowych. To błąd. W ostatnim czasie WIG 20 przechodził bessę na poziomie ponad 3%. Wiele osób straciło tam pieniądze, bo jest to trudne, absorbujące i ryzykowne działanie inwestycyjne.

Zyskać można na lokatach bankowych, funduszu rynku papierów dłużnych oraz funduszach stabilnego wzrostu. Na lokatach można zarobić od 2,5 do 3% w skali roku, na funduszach od 4 do 5%, ale w skali trzech lat. Nie są to imponujące oferty i nie przynoszą, żadnych korzyści pozafinansowych.

Inaczej jest w przypadku inwestycji w nieruchomości. To jest zawsze dobry pomysł na biznes długoterminowy. Od 2016 roku ceny nieruchomości pną się w górę. Eksperci nie przewidują w najbliższym czasie drastycznych spadków, prognozowane są kolejne wzrosty cen, być może stabilizacja.

Zobacz także:   Dziwnów atrakcje

Czy zysk na poziomie 7% Cię przekonuje?

Szczególnie warto wziąć pod uwagę inwestycję w apartamenty nad morzem. Jaka by nie była sytuacja na rynku nieruchomości, one zawsze znajdą swoich odbiorców. Zysk z inwestycji wynosi w skali roku aż 7 %. To najlepsza inwestycyjna opcja!

Jeżeli nie masz całości kapitału na zakup apartamentu, pamiętaj, że możesz zdecydować się na kredyt. Ratę możesz spłacać z comiesięcznego zysku, wypracowanego przez Twój apartament.

Nie masz czasu na wynajmowanie apartamentu?

To żadna wymówka. Na rynku funkcjonują firmy, które specjalizują się w kompleksowym koordynowaniu wszystkich działań związanych z wynajmem. Prowadzą kalendarz najmu, promują Twoją nieruchomość, poszukują odbiorców, przekazują klucze, sprzątają po zakończonych pobytach gości i podpisują umowy z najemcami. Oczywiście nie musisz za to płacić, zostaje to potrącone z wypracowanego przez Twój apartament zysku.

Zastanawiasz się, czy warto inwestować nad morzem?

Branża turystyczna nad Bałtykiem rozwija się dynamicznie. Polskie morze jest coraz częściej wybieranym kierunkiem przez zagranicznych turystów. To oni dokonują ponad połowy rezerwacji. Coraz lepiej się wiedzie polskim rodzinom i za sprawą rządowego programu 500+ stać ich na podróże, nie tylko w wakacje. To oznacza, że nie ma problemu ze znalezieniem najemców przez cały rok.

Nie chcesz przepłacać za wygórowane oferty hoteli?

Po co masz przepłacać, skoro możesz mieć swój apartament. Wystarczy, że określisz, w jakim terminie chcesz go wynajmować, a w którym korzystać. Przyjeżdżasz nad morze i jesteś u siebie. Masz swoją prywatność i nie musisz za nic płacić. W pozostałym okresie apartament przynosi zyski, z których korzystasz cały rok.

Zobacz także:   Inwestycja w nieruchomości. Gdy wydatki generują zyski

Nie wiesz, w jakie apartamenty zainwestować?

Najlepiej w takie, które dopiero powstają. Ich cena jest znacząco niższa od gotowych i urządzonych apartamentów na rynku wtórnym. Dodatkowo możesz urządzić je według swojego gustu. Nie ponosisz żadnego ryzyka, ponieważ Twoje interesy są chronione umową z deweloperem.

Czy warto kupić apartament / mieszkanie nad morzem na wynajem?

Decyzja o zakupie apartamentu lub mieszkania nad morzem na wynajem zależy od wielu czynników, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji. Poniżej znajduje się kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Popyt na wynajem: Sprawdź, czy istnieje duże zainteresowanie wynajmem apartamentów nad morzem w danym regionie. Sezonowość może wpływać na popyt, zwłaszcza w miejscach turystycznych.

  2. Lokalizacja: Wybór lokalizacji ma kluczowe znaczenie. Miejscowość turystyczna, bliskość plaży, atrakcji turystycznych czy dogodna komunikacja mogą wpływać na atrakcyjność nieruchomości.

  3. Inwestycje w okolicy: Sprawdź, czy planowane są inwestycje infrastrukturalne, które mogą wpłynąć na atrakcyjność okolicy w przyszłości. Nowe atrakcje, drogi czy infrastruktura turystyczna mogą zwiększyć wartość nieruchomości.

  4. Sezonowość: Jeśli miejscowość jest popularna tylko sezonowo, musisz wziąć pod uwagę, że w okresie poza sezonem może być trudniej wynajmować apartament.

  5. Koszty utrzymania: Sprawdź, jakie są koszty utrzymania apartamentu, takie jak opłaty za administrację, utrzymanie budynku czy podatki lokalne.

  6. Zarządzanie nieruchomością: Zastanów się, czy będziesz samodzielnie zarządzać wynajmem czy zlecić to firmie zarządzającej nieruchomościami. To wpłynie na Twoje zaangażowanie czasowe i ewentualne dodatkowe koszty.

  7. Prognozy rynkowe: Spróbuj ocenić, jakie są prognozy rynkowe dla danego obszaru. Czy rynek nieruchomości rozwija się, czy może istnieje ryzyko spadku wartości?

  8. Rozważenia finansowe: Ocen koszty związane z zakupem nieruchomości, takie jak cena zakupu, podatki, opłaty notarialne czy ewentualne prace remontowe.

Zobacz także:   Przewodnik po atrakcjach turystycznych w okolicy Dziwnowa

Zanim podejmiesz decyzję, warto skonsultować się z ekspertem finansowym, agentem nieruchomości lub prawnikiem specjalizującym się w nieruchomościach, aby uzyskać pełną i spersonalizowaną radę dostosowaną do Twojej sytuacji i planów inwestycyjnych.

Szukasz dobrej oferty?

Sprawdź ofertę Osiedla Klimaty Bałtyku w Dziwnowie. To kompleks sześciu dwukondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Dostępne apartamenty znajdują się tutaj: https://klimatybaltyku.pl/apartamenty/

Ostatnia aktualizacja 10 kwietnia, 2024

Pozostałe wpisy
1 2 3 9
© 2023 KLIMATYBALTYKU.PL
WYKONANIE WWW FISITE.PL
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram