+48 574 649 090

Dziwnów atrakcje

10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Dziwnowie

Dziwnów to urocza nadmorska miejscowość pełna atrakcji, która w czasie sezonu tętni pełnią życia. Poza sezonem zamienia się w oazę spokoju, która sprzyja wyciszeniu i regeneracji. Warto przyjechać i zobaczyć nie tylko zabytki, ale przede wszystkim port i największą atrakcję – zwodzony most. Co jest najpiękniejsze w Dziwnowie? Szeroka plaża, z której można podziwiać czar bałtyckiego morza.

W północno-zachodniej Polsce nad samym Morzem Bałtyckim położona jest miejscowość, którą trzeba odwiedzić – to Dziwnów. To nie duże miasteczko jest idealne zarówno do wypoczynku, jak i aktywnego spędzania wolnego czasu. Są pewne miejsca, które zobaczyć po prostu trzeba.

Plaża i falochrony

Najpiękniejsza w Dziwnowie jest plaża! Brzmi to banalnie, ale to prawda! Plaża w Dziwnowie ma aż 3 km długości i jest jedną z najszerszych na wybrzeżu. Szczególnie warto wybrać się na jej zachodnią część, skąd 10 minut spacerem znajdują się Apartamenty Klimaty Bałtyku. To najbardziej strzeżona plaża na polskim wybrzeżu. Na uwagę zasługują również betonowe falochrony, które są obowiązkową atrakcją wszystkich spacerujących wczasowiczów.

Most zwodzony

To symbol i największa atrakcja Dziwnowa. Most w całości podnosi na czas przepłynięcia jednostek pływających. Znajduje się na Cieśninie Dziwna i łączy Wyspę Wolin z lądem. Otwieranie przęsła mostu można obserwować z bliska, co stanowi niesamowitą frajdę, szczególnie dla najmłodszych.

Zobacz także:   Własne M nad morzem w czasach zarazy

Port jachtowy i rybacki – statki wycieczkowe

Porty: Jachtowy i Rybacki to kolejna atrakcja, wokół której tętni życie Dziwnowa. Ciekawostką jest kształt basenu portowego. Oczywiście to litera D jak Dziwnów!  Warto odwiedzić to miejsce, bo panorama zapiera dech w piersiach: statki, jachty, żaglówki a w oddali zwodzony most i rzeka. Port Jachtowy wraz z przystanią sezonową tworzą port żeglarski Marina Dziwnów, w którym można kupić świeżo złowioną rybkę. Dla dzieci największą atrakcją w porcie są statki wycieczkowe. Stylizowane na pirackie, są niezapomnianą przygodą na całe życie.

Promenada

Prawie 3-kilometrowa promenada,położona jest na szczycie piaszczystej wydmy, skąd rozciąga się piękny widok na morze.  Jest idealnym celem na romantyczny spacer.

Aleja Gwiazd Sportu

Zgromadzono tu ponad 100 podświetlonych replik medali największych polskich sportowców. To nie lada gratka dla miłośnika sportów. Każdego roku odbywa się tu Festiwal Gwiazd Sportu, podczas którego sportowcy odsłaniają repliki swoich medali.

Parki – zdrojowy, bałtycki i żeglarski

W parku zdrowym, który jest wizytówką Dziwnowa, znajdują wiaty, które nawiązujące do uzdrowiskowej historii miejscowości. Odnajdą się tu miłośnicy sportów. Znajdują się tu korty tenisowe, boisko, siłownia oraz plac zabaw. Z dziećmi warto wybrać się również do parku miejskiego, gdzie znajduje się mini ścieżka rowerowa. Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie przystani jachtowej znajduje się park z siłownią i placem zabaw, chętnie odwiedzany przez wędkarzy.

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek

Dla rodzin z dziećmi to obowiązkowy punkt programu. W malowniczym parku znajdują się miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki kolejek.  Kolejką, której produkcja trwała prawie 2 lata, można przejechać się po ponad 300 m trasie. Dopełnieniem atrakcji jest wydobywający się dym, dźwięki i liczne przeszkody po drodze.

Zobacz także:   Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Dziwnowie i okolicy

Kościoły parafialne, zabytki i miejsca pamięci narodowej

Sympatycy historii nie będą nudzić się w Dziwnowie. Warto podczas spacerów odwiedzić miejscowe kościoły – współczesny w kształcie łodzi pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP oraz kościół parafii wojskowej pw. Matki Bożej Różańcowej. Ciekawe pod względem historycznym są miejsca pamięci narodowej, szczególnie pomnik z tablicą pamiątkową ku czci żołnierzy polskich z 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego I Armii WP poległych w 1945 w walkach na Mierzei Dziwnowskiej. Drugi pomnik został poświęcony żeglarzom, którzy nie powrócili z morza.

Jezioro Martwa Dziwna

Niewiele osób ma świadomość, że Dziwnów to nie tylko morze, ale także jezioro!Znajduje się na zachodnim brzegu cieśniny Dziwnej. Można tam obcować z naturą bogatą w roślinność i ptactwo. Znajdują się tam także wiaty rekreacyjne, gdzie można urządzić grilla.

Festyny, imprezy rozrywkowe i sportowe

Dziwnów to również miejsce, gdzie odbywa się wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych. Warto tu wspomnieć o sierpniowym Festiwalu Gwiazd Sportu, któremu towarzyszą także koncerty i pokazy sztucznych ogni. Tradycyjnie po Festiwalu odbywa się bieg memoriałowy pamięci lekkoatlety Jarosława Marca. W Dziwnowie organizowane są także imprezy sportowe: Kwietny Bieg, Sportowa Majówka, a także zawody sportowo-pożarniczei festyny dla dzieci i młodzieży.Coroku są organizowane również międzynarodowe regaty. Już wkrótce w 2022 roku, Dziwnów będzie organizatorem Mistrzostw Europy w klasie Laser 4.7.

Dziwnów to idealne miejsce do wypoczynku, w którym nie można się nudzić. Warto rozważyć możliwość zakupu własnego apartamentu, aby w pełni korzystać z uroków miejscowości o każdej porze roku. Ze względu na atrakcje, to miejsce jest idealne również na inwestycje w nieruchomość na wynajem. Tutaj chętnych do wypoczynku nie brakuje! Sprawdź ofertę Apartamentów Klimaty Bałtyku i nabierz wiatru w żagle w Dziwnowie!

Zobacz także:   Dziwnów – dobra lokalizacja pod inwestycje
Pozostałe wpisy
1 2 3 8
© 2023 KLIMATYBALTYKU.PL
WYKONANIE WWW FISITE.PL
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram