+48 574 649 090

Inflacja i inwestowanie w nieruchomości - czy to się opłaca?

Inflacja i inwestowanie w nieruchomości - czy to się opłaca?

Według informacji, jakie podał GUS na koniec 2021 roku, inflacja wzrosła do 8,6%. Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce jest dość przytłaczająca. Jaki wpływ ma inflacja na rynek nieruchomości? Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania, ten artykuł bez wątpienia jest dla Ciebie!

Nieruchomości, kontra rachunki bankowe i inne inwestycje

Zakup mieszkania pod wynajem, czy do odsprzedania jest dobrą inwestycją. Taka transakcja również w przypadku wysokiej okazuje się opłacalna. Nie tylko rynek nieruchomości jest tak korzystny. Dość często wybierane jest też złoto. Nie każdy też odważy się grać na giełdzie. Chociażby dlatego, że to jedna wielka niewiadoma.

Wpływ inflacji na popyt i podaż

Według informacji, jakie docierają na rynek nieruchomości od ekspertów, Polacy w 2021 roku kupili największą liczbę mieszkań od około dwudziestu lat. Szacuje się, że co trzeci zakup, dotyczył mieszkania pod wynajem lub odsprzedaży z zyskiem. Wszystko za sprawą rosnącej inflacji, a co za tym idzie spadku wartości pieniądza. Za 200 złotowy banknot kupisz dziś znacznie mniej produktów niż pół roku temu. Najlepszym zabezpieczeniem pieniędzy okazują się inwestycję w nieruchomości.

Zobacz także:   Dziwnów atrakcje

Dynamika wzrostu cen w naszym kraju jest niesamowita. Ponad siedmioprocentowa inflacjia to wartość znacznie wyższa niż odsetki, jakie uda Ci się zyskać korzystając z dostępnych na rynku ofert z lokatami bankowymi. To właśnie dlatego, nastąpił taki atak na rynek nieruchomości. Polacy uzmysłowili sobie, że zakup mieszkania jest jedną z najlepszych możliwości, na ochronę kapitału, jaki posiadają.

Jak to jest możliwe? Jak się okazuje, badania przeprowadzone przez firmę Tavex pokazują, że świadomość naszych rodaków w tematach związanych zarówno z inwestowaniem, jak i oszczędzaniem pieniędzy wzrasta. Stąd szturm na firmy deweloperskie oraz biura nieruchomości.

Rynek nieruchomości i zakup mieszkania staje się bezpiecznym rozwiązaniem, które poniekąd gwarantuje odporność na inflację. I to nawet pomimo szokującym wzrostom cen mieszkań.

Dlaczego zakup mieszkań w czasach rosnącej inflacji jest dobrym rozwiązaniem?

Skuteczna walka z inflacją to przede wszystkim inwestycja w aktywa, których ceny będą rosły. I to przynajmniej w takim tempie, jak rośnie inflacja. Niezależnie od sytuacji, zawsze będziemy potrzebować mieszkań. Można nawet powiedzieć, że jest to dobro ponadczasowe. Zwłaszcza jeśli odpowiednio wybierzesz lokalizację. Morze jest zdecydowanie kierunkiem, który warto obrać, myśląc o inwestycji w nieruchomości. Dlaczego? Do powodów można zaliczyć, chociażby wysokie stopy zwrotu z inwestycji. Biorąc pod uwagę, że ogromna liczba kupionych mieszkań, wybrana została z powodu chęci wynajmu, nie da się ukryć, że zakup apartamentu nad morzem, jest ciekawą alternatywą dla zatłoczonych centrów wielkich miast. Za tą inwestycją przemawiają nie tylko rosnące ceny nieruchomości oraz wynajmu, ale też bliskość morza i okoliczności przyrody.

Zobacz także:   Apartamenty nad morzem jako doskonała opcja na letnią rezydencję

To jednak nie wszystko. Zakup mieszkania nad morzem daje Ci szerokie możliwości inwestycyjne. Mieszkania zakupione w promocyjnej cenie, w stanie deweloperskim można samemu wykończyć. Za mieszkanie płacisz znacznie mniej, dajesz swoją robociznę, płacisz za materiały. Co w rezultacie sprawia, że cena, jaką zapłaciłeś, jest bardzo korzystna. Ciekawie wyremontowane mieszkanie można sprzedać z dużym zyskiem lub wynająć. Do zalety kupna apartamentu nad morzem w obecnej sytuacji, kiedy inflacja sięga, prawie że szczytów Himalajów można zaliczyć to, że niewiele ryzykujesz. Nawet jeśli zauważysz, jakieś wahania rynkowe, będą one powodowały raczej chwilowy spadek wartości nieruchomości.

Zakup mieszkania nad morzem - idealny sposób na inwestycję?

Koniunktura gospodarcza jest czynnikiem, który może zachwiać wartością nieruchomości. Jednak możesz się przed tym łatwo zabezpieczyć. Tego typu zawirowania są raczej obojętne w kontekście inwestowania w nieruchomości pod wynajem. Zwłaszcza jeśli dotyczy to miast szybko rozwijających. Wciąż wysoki popyt, a także wzrost dochodów w takich miejscowościach w połączeniu z inflacją bez wątpienia będzie czynnikiem, który napędza rynek wynajmu.

Do zalet tego rodzaju inwestycji zaliczyć można też bez wątpienia to, że w perspektywie czasu, dają bardzo korzystną stopę zwrotu. Ponadto są bardzo dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. Z uwagi na zmieniający się dookoła nas świat, zakup mieszkania pod wynajem, może się też okazać dobrym sposobem na zarobek. Rozwój gospodarczy sprawił, że obcokrajowcy poszukujący pracy w naszym kraju szukają ciekawych ofert mieszkaniowych. Zresztą podobnie jest z naszymi rodakami, którzy coraz częściej zmieniają miejsce zamieszkania w związku z uzyskaniem lepszej pracy.

Zobacz także:   Apartamenty Dziwnów - budowa etap I

Szukasz ciekawego, a przede wszystkim bezpiecznego sposobu na zainwestowanie kapitału, który posiadasz? Zakup nieruchomości jest jednym z lepszych rozwiązań, w dobie takiej inflacji. Tego rodzaju posunięcie, pozwoli Ci na bezpieczne ulokowanie pieniędzy. Poziom bezpieczeństwa wzrośnie, jeśli wybierzesz jedno z miast rozwijających się. W dodatku w okolicy ciekawej pod względem turystycznym. Doskonałą opcją jest bez wątpienia znalezienie odpowiedniej oferty na apartament nad morzem. Wynajem mieszkań w takich miejscach jest wyjątkowo łatwy. Bez wątpienia wpływ na to mają cudowne okoliczności przyrody. Szum morza, piaszczyste plaże i przepiękne wydmy to jedne z licznych atrakcji miejscowości nadmorskich.

Pozostałe wpisy
1 2 3 7
© 2023 KLIMATYBALTYKU.PL
WYKONANIE WWW FISITE.PL
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram